Надрукувати книгу на замовлення можна з різними цілями. Найбільш популярні такі:
01.
Якщо ви пишете ваш твір від руки, передусім його потрібно надрукувати в текстовому документі на комп’ютері. Відтак, через певний проміжок часу, слід перевірити текст на помилки.
02.
Якщо ви сумніваєтеся у відточеності вашого літературного стилю і мови, можна звернутися за допомогою до літературної редактора, щоб він прочитав ваш текст і допоміг виправити слабкі місця. Ви можете обговорювати з ним спірні моменти, вибираючи найкращі прийоми і формулювання для виправлення.
03.
Наступний етап – вичитування тексту коректором. Він звертатиме увагу тільки на помилки: орфографічні, пунктуаційні.
04.
Коли текст буде готовим, необхідно написати анотацію: короткий опис твору. Вона повинна бути максимально лаконічна (1-2 абзаци). У кількох реченнях слід дуже узагальнено викласти основну проблему або ключову лінію сюжету або описати початок сюжету, щоб зацікавити читача. Для жанру нон-фікшн або наукової праці потрібно описати суть роботи, вказати особливості та користь, яку книга принесе читачеві. Варто пам’ятати: анотація – це візитна картка вашої книги, завдяки якій читачеві захочеться її прочитати.
05.
Важливо визначитися з ілюстраціями. Якщо це будуть малюнки, необхідно знайти художника, чиї роботи вам подобатимуться і підходитимуть за стилем вашого твору. Якщо це будуть фотографії, можна проконсультуватися з дизайнерами щодо їх красивої обробки.
06.
Важливий етап – обкладинка. Для неї виберіть найбільш ефектне, яскраве зображення, яке відображатиме настрій і зміст книги, інтригуватиме і пройматиме читача, викликаючи бажання відкрити книгу і дізнатися, що всередині.
07.
Створенням макета книги (версткою) також займаються дизайнери. Вони красиво розташують текст і ілюстрації на сторінці, додадуть декоративні елементи, підберуть шрифт під стиль тексту та ілюстрацій.
08.
Ще один важливий етап: необхідно визначитися, чи потрібен вам номер ISBN. Це унікальний номер книги, який дозволить внести вашу книгу в загальну базу творів. Це зробить ваш твір частиною світової літературної спадщини, а також полегшить роботу з нею продавцям, бібліотекарям. Для поширення книги через магазини також необхідний номер ISBN.
– зазвичай, для друку таких книг вибирають формат А5, білизну паперу 85-88%, щільність 60-150 г/кв.м. і тверду обкладинку з ламінуванням.
часто мають такий самий або більш компактний формат. Якщо товщина книги невелика, можна вибрати м’яку обкладинку гарної щільності з ламінуванням.
повинні бути великими через великий шрифт і велику кількість захоплюючих барвистих ілюстрацій. А також необхідна максимальна зносостійкість. Адже малюки не завжди дбайливо поводяться з книгами і при цьому часто переглядають улюблені казки. Тому краще вибрати для такої книжки максимально щільні сторінки і яскравий друк. Тонкі книжки можуть мати картонну обкладинку і скріплення скобами, більш товсті видання потребують твердої обкладинки і міцного переплетення аркушів.
друкують на дуже щільному глянцевому папері. У таких книг, зазвичай, великий формат (А4, А3), адже фотографії повинні бути масштабними, детальними. Форма нерідко буває квадратною, а не прямокутною. Для оформлення обкладинки нерідко використовують постдрукарську обробку (тиснення, фольгування), а також суперобкладинку.
та інші наукові посібники повинні бути надруковані на якісному папері з високим рівнем білизни, щоб дитячі очі не втомлювалися від довгої роботи з книгою. Необхідна висока якість друку, щоб усе графіки і таблиці були надруковані чітко.
Клапани на м’якій обкладинці, загнуті всередину, можуть не тільки прикрасити видання, а й стати додатковим місцем для розміщення інформації: реклами, інформації про автора, важливих формул і термінів і т.д.
Суперобкладинка – додаткова паперова обкладинка, якою огортають тверду обкладинку. Цей елемент додає книзі статусності й при цьому захищає обкладинку від пошкоджень, бруду, потертостей.
Ламінування – нанесення на обкладинку шару прозорої полімерної матової або глянсової плівки, яка підвищує міцність, захищає обкладинку від впливу води, а також надає ефектного глянсового блиску або робить обкладинку надзвичайно приємною на дотик.
Заокруглення кутів.
Вирубка – надання незвичайної форми виданням, зробленим з картону (найчастіше застосовується для дитячих книг).
Тиснення – вдавлені написи, які роблять металевим штамом на твердій обкладинці. Тиснення може бути безбарвним (створює тільки рельєф), забарвленим або прикрашеним кольоровою блискучою фольгою.
Лакування – особливий ефект досягається за допомогою контрасту, коли на матовій обкладинці окремі елементи виділяють глянсовим лаком.
Каптал – тасьма з віскози або поліестеру, яка наклеюється на краю корінця. Вона збільшує міцність скріплення аркушів і прикрашає видання, перегукуючись із кольором його обкладинки.
Лясе – тканинна стрічка, яка виконує роль закладки. Один із її країв приклеюють до верхньої частини корінця.
Спосіб скріплення аркушів впливає на довговічність книги і зручність її використання. Друкуючи книгу в друкарні Huss, ви можете вибрати один із таких варіантів кріплення:
Папір поділено на три основні види:
Офсетний — найбільш бюджетний варіант зі звичайною матовою поверхнею. Використовується найчастіше для чорно-білого друку книг з великою кількістю тексту, графіків, таблиць, без кольорових картинок.
Крейдований — (глянсовий або матовий) – оптимально підходить для кольорового друку. Він покритий крейдованим шаром, який не дає фарбі всотуватися у папір і зберігає її первісний відтінок, яскравість.
Дизайнерський — (тонований або фактурний) – застосовується для подарункових, преміальних штучних видань. При цьому важливо зробити тестовий друк, щоб перевірити, чи не спотворює обрана фактура паперу колір.
На якість друку впливає також щільність паперу:
65 гр/м2 — дуже тонкий напівпрозорий аркуш. Підходить для тестового друку або дуже бюджетних видань;
80 гр/м2 — більш щільний папір, підходить для друку текстів, графіків, таблиць
90-115 гр/м2 — папір гарної якості, підходить для багатосторінкових видань з картинками
150 гр/м2 — забезпечує максимально високу якість ілюстрацій
Корінець у твердій обкладинки може бути прямий або закруглений – форма залежить від кількості сторінок у книзі. Також має значення, наскільки часто передбачається використовувати книгу: наприклад, підручники використовують довше і частіше, ніж видання художньої літератури, тому їх обкладинка і корінець повинні бути максимально міцними і зносостійкими.
Прямий корінець рекомендується для книг невеликого обсягу – до 300 сторінок. Книги більшого обсягу з прямим корінцем набагато менш міцні й гірше розкриваються. Тож, якщо у вашому виданні планується понад 300 сторінок, краще вибрати заокруглений корінець.
Ми чудово знаємо, що таке якісний друк книг: друкарня Huss займається друком різноманітної поліграфічної продукції вже більш ніж 15 років.
Ми співпрацюємо з такими знаменитими брендами, як Vogue. Надруковані нами книги стоять у бібліотеці Марії Медічі та Бібліотеці королеви Великобританії. Наша друкарня – Член Норвезької торгової палати та офіційний Партнер Heidelberg в Україні.
Друк книг у друкарні Huss проводиться на сучасному європейському обладнанні, з використанням якісних європейських фарб. Висока якість нашої продукції підтверджена сертифікатом ISO 9001: 2015.
Головна мета, яку ставить перед собою наша друкарня: надрукувати книгу кожного нашого замовника так, щоб він був задоволений результатом. Ми з однаковою увагою ставимося і до клієнтів, які хочуть видати книгу малим накладом, і до тих, хто бажає надрукувати свою книгу великою партією примірників. Наші менеджери готові відповісти на всі питання, які ви хочете задати перед виданням книги: ціна послуги, найкращий варіант оформлення, терміни, способи оплати, можливість доставки і т.д.
Ми – дуже відкрита для співпраці друкарня: роздрукувати книгу у нас можуть клієнти з України та інших країн. Спілкування із замовниками може здійснюватися українською та англійською мовами.
А ще – ми дуже старанна друкарня: друк книг та іншої поліграфічної продукції здійснюється цілодобово і без вихідних. Наше виробництво використовує понад 30 одиниць обладнання, серед якого є унікальні для України моделі.
Є ще запитання?
Поставте їх нашому менеджеру
Проконсультуватися
Зателефонувати
Написати
Дякую за заявку! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.
Підпишіться на розсилку нашого блогу і отримуйте свіжі новини на цікаві для вас теми щомісяця