В процесі виготовлення книг, каталогів, блокнотів, брошур, листівок, візиток та інших друкованих рекламних матеріалів ви стикалися з тим, що потрібно підготувати якісний макет, розробити дизайн і концепцію поліграфії, вибрати кольори, забрендувати продукцію, вибрати матеріали для друку та інші параметри згідно з технічним завданням для друкарні.
Навіть після того, як ви успішно виконаєте всі етапи підготовки до друку, необхідно буде прийняти ще одне дуже важливе рішення: визначитися між офсетним і цифровим друком
Друкарня Huss вже розповідала вам, в чому полягають основні відмінності між цими видами друку, щоб при необхідності ви змогли прийняти вірне рішення.
Сьогодні ми розберемо це питання більш детально і визначимо, які переваги і недоліки в офсетного та цифрового друку. Також, ми назвемо чинники, які найчастіше впливають на прийняття рішення і наведемо приклади, щоб використовувати переваги офсетного і цифрового друку на практиці.
- Офсетний друк – стара школа
1.1. Переваги офсетного друку
1.2. Недоліки офсетного друку - Цифровий друк – нова кров
2.1. Переваги цифрового друку
2.2. Недоліки цифрового друку - Як обрати між офсетним та цифровим друком
3.1. Розмір тиражу: скільки одиниць продукції вам потрібно виготовити?
3.2. Час виробництва: наскільки терміново вам потрібне замовлення?
3.3. Матеріали для друку: на чому ви збираєтесь друкувати?
3.4. Колір: наскільки точною має бути кольоропередача?
3.5. Зразки: чи потрібен зразок перед запуском друку?
3.6. Продукція: що саме ви друкуєте?
Офсетний друк – стара школа
Офсетний друк є найбільш поширеним типом друку для великих тиражів. Коли-небудь бачили відео або фрагменти з фільмів, на яких газети, проходять через великі ролики? Це і є офсетний друк.
Ось як це працює: по-перше, виводяться форми – по одній для кожного кольору. Як правило, використовуються чотири кольори (блакитний, пурпурний, жовтий і чорний (K), скорочений CMYK), з яких складається будь-який колір. Офсетний друк також дозволяє друкувати фарбами спеціальних кольорів Pantone, які в точності відповідають бажаному кольору.
Потім зображення переноситься з пластин на гумові валики. Фарби CMYK переносяться на гуму, а потім між ними проходить папір. Папір проходить через всі секції. При цьому на нього наносяться фарби, щоб отримати остаточне зображення.
Переваги офсетного друку
- Чудова якість зображення. Результат офсетного друку – чисте, чітке зображення.
- Краща передача кольору – кольори, отримані при друцы, відповідають в точності кольорам і їх відтінкам в макеті.
- Добре підходить для друку практично на будь-якому матеріалі.
- Вартість друку великих тиражів набагато нижче, ніж при цифровому друці. Запуск тиражу на офсетному друці обходиться дорожче: ви повинні вкладати гроші в створення форм, що вимагає часу. Однак, як тільки ви вивели форми, всі матеріали готові до роботи, і за підсумком ви отримаєте меншу собівартість одиниці продукції зі збільшенням тиражу, ніж при цифровому друці, де собівартість однієї одиниці надрукованої продукції приблизно однакова, незалежно від тиражу.
Недоліки офсетного друку
- Висока вартість друку невеликих тиражів.
- Великі терміни виконання замовлення – необхідно складати графік по друку і слідувати йому.
- Висока критичність допущеної помилки – якщо не помітити друкарську помилку при запуску виробництва, то ви втратите весь наклад, який потрібно буде передруковувати знову і витрачати зайві ресурси, в тому числі і час.
Цифровий друк – свіжа кров
Коли з’явився цифровий друк, то він побачив як багато процесів необхідно для виготовлення поліграфії на офсеті і сказав «ні». Цей спосіб заощаджує час на пруф, не потребує виводу форм і т.д. і наносить порошкоподібний тонер безпосередньо на поверхню друку.
Ви користуєтеся струменевим або лазерним принтером, який підключений до комп’ютера вдома? Це цифровий друк. У великих друкарень цифрові машини більші, точніші, швидші, але принцип той же.
Переваги цифрового друку
- Менші витрати часу на виконання замовлення
- Кожен аркуш унікальний – ви менше ризикуєте побачити різного роду проблеми, які виникають при друці з різних причин, і вчасно їх усунути.
- Дешевше вартість виробництва малих тиражів. При офсетному друці ціна за одиницю продукції падає зі збільшенням тиражу, а при цифровому – зростає, тому в якийсь момент ці ціни перетинаються.
- Гнучкість до внесення правок – допущені помилки не так страшні, так як ви можете в будь-який момент внести правки і продовжити, передруковуючи лише частину тиражу. (Наприклад, у вас повинен відбутися концерт, ви почали друкувати рекламні матеріали, але організатори змінили дату початку.)
Недоліки цифрового друку
- Друкує не на всіх матеріалах
- Менша точність передачі кольору, так як використовуються стандартні чорнила, які не можуть передати всі відтінки. Цифровий друк намагається наблизитися за якістю передачі кольору до офсетного друку, але поки цього не сталося.
- Висока вартість великих тиражів.
- Нижче якість, різкість і чіткість.
Як обрати між офсетним і цифровим друком?
Якщо ви не впевнені до кінця в виборі способу друку, пройдіться по цьому списку до кінця:
Розмір тиражу: скільки одиниць продукції вам потрібно виготовити?
Якщо ваше замовлення досить об’ємне, щоб перетерпіти початкові витрати на запуск виробництва, і мова йде про 500 штук і більше – вам однозначно підходить офсетний друк. Ви отримаєте якісний друк, який буде дешевшим при великих обсягах тиражу.
Рік випуску: наскільки терміново вам потрібне замовлення?
Цифровий друк підійде, якщо терміни піджимають, і ви поспішаєте отримати своє замовлення. Офсетний друк фізично не встигне надрукувати все в останню хвилину.
Матеріал для друку: на чому ви зібралися друкувати?
Ви розраховуєте на креативні візитівки із пластику або металу? Або хочете виготовити незвичайні рекламні матеріали на іншій поверхні? Цифровий друк розвивається і прагне реалізувати подібні проекти для вас, але на даний момент мало чим вам допоможе, використовуйте офсетний спосіб друку.
Колір: наскільки точною повинна бути передача кольору?
Чи потребує ваш продукт високої якості передачі кольору? Якщо вам потрібно надрукувати в чорно-білому кольорі, або використовувати два кольори – офсетний друк стане правильним вибором. Якщо вам потрібна базовий друк в чотири кольори, цифровий друк стане найбільш економним рішенням.
Однак якщо необхідний ідеальний колір – використовуйте офсетний спосіб друку чорнилом Pantone для ідеальної відповідності.
Пруф: чи потрібно побачити зразок перед запуском друку?
Якщо вам необхідно побачити зразок перед запуском тиражу в друк, то економніше обійдеться цифровий друк (пам’ятайте про фіксовані витрати, пов’язані з підготовкою і запуском офсетного друку).
Продукція: що саме ви друкуєте?
- Візитні картки, листівки або запрошення?
Чорно-білий або кольоровий друк при тиражі більше 500 штук – обирайте офсет.
Якщо вам потрібно невелику кількість – обирайте цифровий друк.
Якщо немає необхідності використовувати Pantone – обирайте цифровий друк.
Якщо потрібен друк більш високої якості, де зображення повинно бути ідеальним – вибирайте офсетний друк.
Для подібної поліграфії найкраще підходить офсетний друк.
Висновки
Хоча особисті переваги грають важливу роль в прийнятті рішень, але розуміння відмінностей між різними способами друку допоможе прийняти раціональне і обдумане рішення.
Якщо ж ви все ще сумніваєтеся, який спосіб друку підходить краще для вашого замовлення – звертайтеся до менеджерів друкарні Huss за консультацією. В друкарні huss підберуть оптимальне рішення саме для вас.
Заповніть спеціальну форму на сайті, або телефонуйте (044) 587-98-53.
Підписуйтесь на нашу розсилку і стежте за блогом друкарні, де ми ділимося цікавою інформацією з області маркетингу, дизайну та поліграфії.
___________________________
- Приклади готової поліграфії — в портфоліо друкарні.
- Корисна інформація про маркетинг, дизайн та поліграфію — в блозі друкарні Huss.