Книги пулітцерівської премії з літератури

administrator
01 February

Ще на початку 20 століття видавець зі США Джозеф Пулітцер склав свій заповіт. У ньому він наказав передати 2 мільйони доларів Колумбійському університету з метою створення щорічної нагороди. Вона мала присуджуватися журналістам та письменникам. З того часу пулітцерівська премія для книги – найвища оцінка професійної роботи автора.

Пулітцерівська премія з літератури присуджується письменникам із громадянством США, які у своїх творах піднімають злободенні для держави питання. Пулітцерівська премія, лауреати якої публікують свої книги у рамках одного календарного року, вручається за його підсумками. Змагатися за нагороду може будь-хто, хто відповідає критеріям.

Пулітцерівська премія за художню книгу визначається комісією, до складу якої входить 20 членів. Це найвідоміші літературні діячі, письменники, журналісти, власники ЗМІ. Пулітцерівську премію книги отримують за результатами закритого засідання, яке відбувається у стінах Колумбійського університету. Більшістю голосів експертів визначаються переможці. Втім, пулітцерівську премію за художню книгу члени комісії можуть взагалі не присудити. І такі прецеденти траплялися одинадцять разів за всю історію голосування. Тоді журі було неможливо визначити книжки лауреати пулітцерівської премії.

Втім, ті твори, яким вдавалося отримати таку високу оцінку, варті прочитання. За понад 100 років існування цієї нагороди таких накопичилося чимало. Пропонуємо у нашій добірці книги, що здобули пулітцерівську премію.

Книги пулітцерівської премії чекають, щоб ви їх прочитали

  1. Колсон Уайтхед «Підземна залізниця»
  2. Мерілін Робінсон «Галаад»
  3. В’єт Тан Нгуєн «Співчутливий»
  4. Перл Бак “Земля”
  5. Річард Форд «День Незалежності»
  6. Джон Кеннеді Тул «Змова остолопів»
  7. Енні Пру «Корабельні новини»
  8. Джон Чівер «Оповідання»
  9. Джейн Смайлі «Тисяча акрів»
  10. Річард Руссо «Падіння імперії»

Замовити друк у нашій друкарні

___________________________

Кожен день ми стараємося заради вас, висвітлюючи найцікавіші події, і тримаємо вас в курсі всіх останніх новин.

Підписатися на розсилку

Проконсультуватися

Зателефонувати

Написати

Дякую за заявку! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.