Як правильно читати книги

administrator
28 April

Читати книги – саме по собі хороше заняття. Але, виявляється, це можна робити по-різному. Декілька способів читання описав у своїй книзі американський філософ Мортімер Адлер. Книжка під назвою «Як читати книжки. Керівництво з читання великих творів» побачила світ у 1940 році та містила багато цікавих тез.
Наприклад, Адлер пропонував чотири способи читання книг:

  1. Елементарний – ви просто читаєте текст і стежите за його змістом та сюжетом твору.
  2. Інспекційний – найшвидший спосіб. Ви дивитеся початок сторінки, а потім її кінець, попутно чіпляючи ключові моменти тексту. Цей спосіб підходить тим, кому потрібно за короткий час освоїти велику кількість матеріалу (наприклад, для студентів філологічних факультетів такий метод є дуже актуальним, адже за навчальний рік їм потрібно встигнути прочитати масу творів).
  3. Аналітичний – передбачає повільне та уважне читання, під час якого ви робите нотатки і шукайте у словниках значення нових слів. Цей спосіб застосовується щодо наукових праць.
  4. Дослідницький – одночасне читання кількох книг на одну тему. Таке велике і глибоке вивчення матеріалу може знадобитися як науковцям, і творчим людям.

На що слід звернути увагу під час вибору книги

Перед тим, як почати читати книги, нам зазвичай доведеться їх вибирати. Якщо вам потрібно максимально швидко оцінити книгу, зрозуміти її суть та визначити, чи підходить вона вам, скористайтеся такими рекомендаціями:

  • Зверніть увагу на зміст, передмову та висновок (якщо вони є). Вони допоможуть скласти перше враження про книгу. Це може знадобитися вам у книгарні або бібліотеці, якщо ви розмірковуєте, чи буде вам корисна та цікава ця книга.
  • Почитайте відгуки — в інтернеті можна знайти навіть цілі рецензії від читачів, які вже ознайомилися з твором або науковою працею, що вас цікавить.
  • Дізнайтесь більше про автора. Це допоможе вам краще зрозуміти його мотиви та підтвердить його авторитетність. Наприклад, книга про фінансовий успіх викликає довіру лише в тому випадку, якщо її написав успішний бізнесмен. А твір про війну буде максимально правдоподібним від автора, який брав участь у бойових діях.

Як читати книги

Щоб отримати максимум користі з тексту, потрібно розібратися, як правильно читати книги:

  • Якщо є незрозуміле місце, залучіть додаткові джерела, щоб прояснити його. Загляньте в словник, щоб дізнатися про значення нових слів. Почитайте в енциклопедії чи інтернеті про історичну подію, якщо сюжет стосується її. Так ви не пропустите нічого важливого.
  • Заведіть читацький щоденник. Письмовий виклад ваших думок та основних фактів допоможе укласти всю інформацію в голові. Опишіть у парі речень, у чому на вашу думку полягає основний сенс твору, коротко опишіть сюжет. Якщо це наукова праця, зафіксуйте основні тези. Розкажіть про свої враження та висновки.

У результаті відповідь на питання, як правильно читати, залежить від ситуації та ваших цілей: чи збираєтесь ви отримати максимум користі від книги або просто приємно провести час за легким читанням. Хай там як, читання будь-яким способом принесе вам масу задоволення та їжі для розуму.

 

Дізнатися вартість друку в друкарні huss

___________________________

Кожен день ми стараємося заради вас, висвітлюючи найцікавіші події, і тримаємо вас в курсі всіх останніх новин.

Підписатися на розсилку

Проконсультуватися

Зателефонувати

Написати

Дякую за заявку! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.