Найдорожчі книги в світі: Топ – 10

administrator
23 September
29834205643 44d0aa3056 k 1

Найдорожчі книги в світі: Топ – 10

Ще до того, як з’явилася перша друкарня, книги стали вважатися величезною цінністю. Їх писали і переписували вручну, ретельно берегли і передавали з покоління у покоління, їх ілюстрували найкращі художники. Навіть коли доступним стало виготовлення книг на друкарських верстатах, їхня цінність не зменшилася. Адже трудомісткість і вартість друку книги були надзвичайно високі, тому тиражі були малі, велика частина з них безслідно зникала в потоці часу. Уцілілі історичні книжкові екземпляри, які мають кількастолітну історію, є унікальними і воістину безцінними. Однак люди можуть на будь-яку річ встановити ціну, нехай і нечувану. Більш того, навіть для таких артефактів знаходиться свій покупець. Ось рейтинг 10 найдорожчих в світі книг з їх цінниками і іменами щасливих власників.

  1. «Кодекс Лестера» Леонардо да Вінчі. Інша назва – «Трактат про воду, землю і небесні справи». Куплений Біллом Гейтсом за 30 800 000 доларів. Це записи да Вінчі, зроблені в Мілані в 1506 році. 72-сторінковий зошит, списаний дзеркальним почерком. Його сторінки рясніють математичними розрахунками, малюнками і нотатками про різноманітні природні явища. Спочатку зошит придбав граф Лестер, потім – підприємець Арманд Хаммер. А коли власником став Гейтс, за його ініціативою артефакт почали демонструвати в музеях і галереях по всьому світу.
  2. «Євангеліє Генріха Лева» – 12 400 000 доларів. Уже в XII столітті практикувалося виготовлення книг на замовлення, хоча поліграфія, друк книг були ще далеко попереду. «Євангеліє Генріха Лева» було створено в абатстві Хельмарсхаузен на замовлення герцога Саксонії і Баварії Генріха Лева у 1188 році для вівтаря Діви Марії в соборі Брауншвейга. 226-сторінковий рукопис містить чотири Євангелія, прикрашених 50 ілюстраціями. Зараз зберігається в бібліотеці ім. Герцога Августа в Вольфенбюттелі, причому виставляється на огляд відвідувачів лише двічі на рік.
  3. «Птахи Америки» Джона Джеймса Одюбона – куплена за 8 800 000 доларів шейхом Катаром Саудом. Книга містить наукові описи і 435 зображень північноамериканських пернатих представників фауни. Малював ілюстрації сам автор, причому птахи були зображені в натуральну величину. Тож не дивно, що перше видання мало висоту 127 см – вийшла незвичайна книга, друк подібних фоліантів здійснювався дуже рідко.
  4. «Кентерберійські оповіді» Джеффрі Чосера – продані з аукціону за 7 500 000 доларів. Цей нескінчений твір є збірником історій паломників, що прямують поклонитися мощам святого Томаса Беккета. Причому в текстах легко можна знайти критику католицької церкви. Це один із 12 уцілілих примірників, який був надрукований в 1477 році англійським першодрукарем Вільямом Кекстоном.
  5. «Перше фоліо: комедії, історії і трагедії Шекспіра» – куплена за 5 500 000 доларів Полом Алленом, засновником «Майкрософт». Збірник був надрукований в 1623 році акторами Джоном Хемінгом і Генрі Конделом, які входили в шекспірівську трупу. Він включає в себе практично всі п’єси знаменитого драматурга. З 750 примірників вціліло не більше чотирьох десятків.
  6. «Біблія Гутенберга» – 5 400 000 доларів. Була надрукована Іоганном Гутенбергом в 1450-их роках за допомогою рухомих літер. Її видання стало свого роду точкою відліку історії європейського друкарства, коли став можливим друк книг малими тиражами на верстатах. Саме це наблизило настання Ренесансу. Загалом було зроблено 180 екземплярів на італійському папері і на пергаменті, вціліло лише кілька десятків копій.
  7. «Бестіарій герцога Нортумберлендского» – 5 400 000 доларів. Книга, автора якої встановити так і не вдалося, датується приблизно серединою XIII століття. Містить 112 описів звірів – реальних та міфічних.
  8. «Трактат про плодові дерева» Анрі Луї Дюамель дю Монсо – 4 500 000 доларів. Французький ботанік детально описав в своїй двотомній праці 16 видів фруктових дерев. Видання проілюстровано роботами відомих художників. Воно побачило світ в 1768 році, причому видання було укладено в позолочену обкладинку. Книгу купив у особисту бібліотеку король Людовик XV, а в 2006 році її продали на аукціоні в Брюсселі.
  9. «Космографія» (інша назва – «Посібник з географії») – 4 200 000 доларів. Книга є копією першого друкованого атласу, створеного в 150 році до н.е. давньогрецьким вченим Клавдієм Птолемеєм. Ці карти стали головним джерелом географічних знань у давнину, вони допомагали відкривати нові материки. Навіть Колумб користувався цими картами. У 1466 році їх відновив німецький космограф Ніколаус Германус, а в 1477 році друковане видання побачило світ.
  10. Рукопис 9-ої симфонії Моцарта – 4 100 000 мільйона доларів. Цей манускрипт, написаний самим майстром, став найдорожчим із музичних творів.

Кожен день ми стараємося заради вас, висвітлюючи найцікавіші події, і тримаємо вас в курсі всіх останніх новин.

Підписатися на розсилку

Проконсультуватися

Зателефонувати

Написати

Дякую за заявку! Наш менеджер зв'яжеться з Вами найближчим часом.