Одна із найбільш відповідальних задач – це підготувати макет для друку продукції. Від цього залежить фінальний результат. Більшості помилок можна завадити ще при підготовці макету. Звісно, співробітники типографії Huss ретельно перевірять усі нюанси і підкажуть, що виправити. Проте чим менше правок, тим комфортніша співпраця.
Ми зібрали п’ять найбільш розповсюджених помилок при здачі макетів у друк та підказали, як їх виправити. Перевірте, чи макет оформлений коректно та сміливо відправляйте, щоб надрукувати тираж.
1. Неправильні розміри та формат виробу у макеті.
2. Кольорова модель RGB.
3. Низька якість зображень.
4. Різні відтінки чорного.
5. Неправильний формат файлу фінального макету.
Помилка 1. Неправильні розміри та формат виробу у макеті.
Фінальний етап друку передбачає порізку паперу з усіх боків. Щоб жоден із важливих елементів не постраждав, не розміщайте їх біля країв. Також не забудьте про вильоти під обріз. Це означає: додайте 3 додаткові міліметри в макеті з кожного боку виробу. Наприклад, якщо ви хочете каталог А4, його розмір – 210 × 297 мм, отже ви маєте створити документ розміром 216×303 мм.
Враховуйте, з якого боку будуть прошиватися чи проклеюватися сторінки, вставлятися пружина, тощо. Не зважайте на ці невеличкі поля. Вони повинні бути поверх зображень. Коли продукція буде надрукована, краї обріжуться і ви отримаєте бажаний розмір.
Помилка 2. Кольорова модель RGB.
Макети для друку повинні бути оформлені у кольоровій моделі CMYK. У чому різниця? Формат RGB створений для відображення кольорів на екранах та моніторах. При друці на папері вони будуть відрізнятися.
Формат CMYK ідеально пасує для друку, тож звертайте на це увагу.
Помилка 3. Низька якість зображень.
Якщо зображення буде поганої якості, при друці воно може бути пікселізоване, виглядати ніби складене із маленьких квадратів. Тому додавайте у макет лише якісні зображення, із розширенням 300dpi.
Помилка 4. Різні відтінки чорного.
Цей колір – найбільш примхливий, має різноманітні відтінки, може виглядати як процентне відношення від інших кольорів. У макетах треба досягти єдності.
Чорний повинен бути в одну 100% фарбу. Це не складно. У вашому графічному редакторі встановіть для кожного кольору зі схеми CMYK значення 100 %. Усі чорні елементи мають бути однакові.
Помилка 5. Неправильний формат файлу фінального макету.
Ви можете надсилати нам будь-які формати для ознайомлення на попередніх етапах роботи. Проте фінальний варіант має бути тільки у форматі PDF.
Усі шари мають бути зведені та об’єднані.
Бажаємо вам красивих і правильних макетів, які допоможуть надрукувати найважливіші тиражі.
Зв’язатися з менеджером
___________________________
- Приклади готової поліграфії — у портфоліо друкарні
- Корисна інформація про маркетинг, дизайн та поліграфію — у блозі друкарні Huss